Close

Szczotkowanie to nie wszystko

Szczotkowanie to nie wszystko

Szczotkowanie to nie wszystko

Wzmocnij swoje zęby

Pasta z fluorem Glister zwiększa proces remineralizacji . Dlaczego to tak istotne? Bakterie znajdujące się w osadzie nazębnym wykorzystują cukry zawarte w pożywieniu do produkcji kwasów. Kwasy atakują  nasze zęby i niszczą szkliwo, rozpuszczając ważne minerały i prowadząc w ten sposób do powstania ubytków. Proces ten zwany jest demineralizacją. Fluor intensyfikuje proces remineralizacji, polegający na powrocie minerałów do molekularnej struktury zębów, co je chroni i zapobiega tworzeniu ubytków.

Dlaczego stosowanie nitki jest tak istotne?

Jeżeli chcesz uniknąć chorób przyzębia  i próchnicy zębów, pamiętaj o regularnym stosowaniu nitki dentystycznej.

W przypadku osób dorosłych ubytki zębów w większości powodowane są na skutek chorób przeziębia, dziąseł oraz próchnicy powstałej przez nagromadzenie osadu nazębnego. Dzięki regularnemu szczotkowaniu osad usuwany jest z powierzchni zębów, ale nie z trudno dostępnych przestrzeni  między zębowych. Osad tam zebrany może zostać usunięty jedynie za pomocą nitkowania zębów. Jeżeli osad nie zostanie usunięty, rozpocznie się proces odpychania dziąseł od zębów. Z tego względu nitkowanie skutecznie zapobiega chorobom dziąseł.

Jak prawidłowo nitkować zęby?

Nitkowanie zaczynamy nie po zakończeniu czyszczenia zębów tylko w trakcie czyszczenia. Szczotkujemy zęby i  zaczynamy nitkowanie kiedy pasta jest jeszcze w jamie ustnej , tak żeby pasta trafiała  przy pomocy nici pomiędzy zęby. Po zakończeniu nitkowania, dalej szczotkujemy zęby, policzki z wewnętrznej strony, podniebienie i język.